freeline Studio Beata Walczak

KOALICJA
ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU

Koalicja na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej jest związkiem stowarzyszeń, który skupia lokalne i ogólnopolskie organizacje członkowskie, wiele z nich założyli rodzice zastępczy lub adopcyjni.
Fundacji zależy, by jej wizerunek był zgodny z wyznawanymi przez nią wartościami oraz misją realizowania prawa dziecka do wychowania w rodzinie. W działaniach Fundacji kierunek wyznacza zawsze dobro dziecka.

Stanęłam przed zadaniem, by odświeżyć logo i stronę internetową, które podkreślą wsparcie, rzetelność, profesjonalizm, opiekę i siłę Koalicji.

Stworzyłam logo opierające się na dwóch elementach: typografii i kolorystyce. Wykorzystałam nowoczesny krój pisma o klasycznej formie, charakteryzujący się zaokrągloną, jednolitą linią, kojarzący się z łagodnością ale też konkretem, aktywnością i działaniem. Niebieskie kreski w logo naśladują kostki domino, które zatrzymują sie na pionowej, czerwonej linii litery K odzwierciedlającej pewność i wsparcie.

Koalicja potrzebowała także odświeżonej, dobrze zaprojektowanej strony. Projektując layout strony, chciałam przełamać dystans i zachęcić do współpracy. Kolory i font użyty w projekcie strony korespondują z fontem logo, zapewniając spójność elementów Fundacji. Dobrze rozplanowana struktura strony pozwala w krótkim czasie znaleźć wszystkie potrzebne rzeczy. Informacje zostały zamieszczone w sposób intuicyjny, co sprawia, że Koalicja profesjonalnie prezentuje się w sieci i zachęca do współpracy.

 

Zadzwoń do mnie

+48 502 339 562

Obserwuj mnie

 

© freeline Studio / 2022 /All Rights Reserved

© Zdjęcia Agnieszka Nowacka-Witczak fotografia